Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tokyo Mew Mew vs. Sailor Moon

12. 8. 2007

Takže k předmluvě... já osobně mám mnohem radši Sailor Moon. Přijde mi mnohem propracovanější, a ikdyž jsem neviděla ještě všechny díly, můžu i podle svého laického názoru posoudit, že spousta věcí je tam vesměs podobných, ne-li stejných. V tomto případě mám za to, že Tokyo Mew Mew je odkopčeno od Sailorek, páč Sailorky byly mnoohem dřív.

 

Podstata:

Sailor Moon: Tady je celé anime založené na tom, že hlavní hrdinka Usagi je reinkarnací jisté měsíční princezny. Poté zjistí, že se dokáže přeměňovat a že i její nejlepší kamarádky mají určité síly a mají Usagi chránit a poté se objeví ještě další 4 dívky, které se přidají k ochraně princezny a království.

Tokyo Mew Mew: Ichigo se při svém rande s vysněným Masayou dozví, že má v sobě kočičí DNA a umí se přeměňovat. Poté už je taky schopna zlikvidovat pár potvor a s pomocí malého robotka najde i ostatní členky týmu. Poté se všechny dozví, že mají chránit zemi před hrozivýma huááá mimozemšťanama za pomocí svých sil.

 

Hlavní kápo:

Sailor Moon: Tady je hlavní kápo samotná Sailor Moon. Čtrnáctiletá Usagi, reinkarnace měsíční princezny Serenity, povahově uřvaná, nenažraná a přihlouplá, které se musí všechno vysvětlovat jednodušše a pomalu, aby to pochopila...

Tokyo Mew Mew: Hlavní hrdinka je dost uječená, podobně jako Usagi, ale zároveň je mnohem chytřejší, je si víc vědoma svého úkolu, je statečnější. Je hezká, v mezích i chytrá a dokáže se spřátelit s každým. A všichni si ji hned zamilují. Dokonalá Ichigo.

 

Tým:

Charaktery jsou srovnatelné... například taková Lettuce a Sailor Mercury. Obě jsou až neuvěřitelně chytré, jsou to šprtky a rozumí si s vodou. Dál tu máme Sailor Venus a Zakuro, které by se mohly celý den trumfovat, jak jsou slavné a hádat se, která je slavnější; Zakuro jako modelka, zpěvačka, herečka a Venus jako tajemná zachránkyně Sailor V. Jinak obě dvě mají útok podobný biči (Zakuro Spear a Venus Love me Chain). Dál tu máme Minto a Sailor Mars, které se nesnesou s hlavní velitelkou a věčně se s ní hádají. Dál mají obě podobné útoky, při nichž střílí z luku (Minto Echo a Mars Flame Sniper). A povšimněte si drdůlků u Minto a Usagi... Náhoda? Povahu Pudding se mi asi nepovede přirovnat k nikomu, ale Sailor Jupiter je možná stejná drsňačka jako se tváří Zakuro.

 

Tým a Outer Senshi:

Outer Senshi jsou ty čtyři, které přicházejí pomoci v ochraně Sailor Moon. I ty by se daly přirovnávat k Mew Mew. Například Michiru (Neptune) je spřízněna s vodou podobně jako Lettuce a taky je umělecky nadaná jako Zakuro. Haruka (Uranus) je povahově skoro jako Zakuro. Hotaru Tomoe (Saturn) je nejmladší ze všech bojovnic a tím se dá přirovnávat k pudding, ikdyž není tak ujetá, veselá, ale spíš zamlklá a stydlivá. Pluto je nejstarší ze všech senshi bojovnic celkově, stejně jako Zakuro, ale to je snad jen drobný detail.

 

Chibi Moon:

Je malá pomocnice, která se objeví v jedné sérii (tušímže R) a při své podobnosti s Usagi jim začne pomáhat. Jeden útok se zvonem (Twinkle Yell) se dost podobá útokům Ichigo, ikdyž povahově je Chibi stejná jako Pudding.

 

kde hledat pomoc...

Sailor Moon: Schází se v domě Rei, nebo jinak a pomoc? Možná tři magické kočky, co se jim naučily pomáhat... ale jinak nic.

Tokyo Mew Mew: Supertajná základna, kavárnička kam chodí celý Mew Mew tým na brigádu a kde jim šéfují Ryou a Keiichiro. Mají vše na co si vzpomenou, tyhle Mew! XD

 

Rytíř ve zbroji na bílém koni dodatkem...

Sailor Moon: Tady ho máme: Tuxedo Kamen, jinak také přezdívaný Tuxedo Mask... Má masku přes oči, oblek, plášť, růži a vycházkovou hůl, se kterými bojuje s nepřáteli. A kdo to je? Samozřejmě že Mamoru, láska Usagi.

Tokyo Mew Mew: Blue Knight, jinak taky Ao no Kishi nebo Modrý Rytíř. Má dlouhé vlasy, modrý obleček, vzhled taky tak trochu jako nějaký cyniklon a meč jako vystřižený z Hvězdných válek. A kdo je to? Samozřejmě že láska Ichigo, Masaya.

 

Nepřátelé:

Sailor Moon: Prosím vás, nevyjmenuju je všechny! Je jich snad miliarda, např. Ail a An, královna Beryl, Sailor Galaxia... to anime je sakra dlouhý...

Tokyo Mew Mew: Hlavní záporáci jsou čtyři. Kissh, Taruto, Pie a Deep Blue.

 

Zdroj síly:

Sailor Moon: planety a vesmír vůbec

Tokyo Mew Mew: ohrožené druhy zvířat

Transformace:

Sailor Moon: Usagi vlastní sbírku všemožných broží sloužících k transformaci a ostatní bojovnice mají k dispozici malá žezla, kterým se taky jinak říká transformation pen.

Tokyo Mew Mew: Mají přívesky síly. Každá stejný, se stejnými schopnostmi, se stejným vzhledem a se stejnou silou (ikdyž podezřívám Ichigo, že v tom svém skrývá samopal).

Zbraně:

Sailor Moon: Děláte si srandu? Všechny předvádějí své útoky rukama, kromě občasných žezel Usagi a zvonečku Chibi Moon. Postupně se ale všechny zlepšují.

Tokyo Mew Mew: Každá má nějakou zbraň, ale všechny zaostávají ve stínu své velitelky. Mají Srdcový Šíp, Bojové Kastaněty, Zlatou Tamburínu a Fialovou Dýku. Ichigo má zvon, který později získá vylepšení a žezlo. Ostatní pořád nic.

Délka anime:

Sailor Moon: Celkově pět sérií (asi tak kolem 200 dílů), tři filmy.

Tokyo Mew Mew: 52 dílů.

A Sailor Moon (Usagi):

Obrazek

Sailor Moon inner senshi:

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

SM

(Martina, 3. 4. 2011 23:48)

No jen malá poznámečka k základně tu mají i Sailor pod oblíbenou Usaginou hernou, akorát, že je jen v manze.
Ps: http://anime-manga.cz/sailor-moon tady máš sailor moon mangu v cz stačí se registrovat :)

Přesně

(Margarita, 28. 11. 2009 13:00)

Nejdříve když jsem četla tuto stránku tak jsem si myslela že trochu přeháníš ale stačilo se kouknout na pár videek se Sailor Moon a hned mi v tom přišla taky velká podobnost. Hlavně zvonek malé chibi s Jahodovým zvonem a taky Jahodové žezlo je velmi podobné žezlům které používá Usagi. Tak jako tak obě dvě anime jsou dobrá ale nevím proč mě přitahují Mew mew víc no možná to jew taky kresbou anime musíte přiznat že se od doby co poprvé dávali Sailor Moon docela dosti vylepšila kresba postav ale to je jenom můj názor :-)